142595

Carl Eldh

(Ruotsi, 1873-1954)
Carl Eldh
(Ruotsi, 1873-1954)

FIGURINER, 3 st, brons resp gips, bla Carl Eldh. 1900-tal.

Miniatyrvariant av Carl Eldhs "Kyssen", h 8,5. Två bronsstatyetter föreställande Perseus med Medusas huvud resp dikuskastare, h 10-13.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK