Förgylld och bronserad. Bandrosettkrön. Gouacher med dekor i form av sfinxer. Bladdekor. Med Stockholms hallstämpel 1801. Signerad "HEDBERG". Höjd 156, bredd 82 cm.
Minor damages to the ornamentation.