Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
363
102531

BORDSLAMPA, porslin. Goldscheider, Wien, sign.

Lähtöhinta
3 000 SEK
285 EUR
326 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis fasetterat vitt skaft på oval fot flankerad av stående kvinnofigur i turkos vid cape med spindelvävsmönster i gult. Höjd 78 inkl vit skärm.

Lagning, obet glasyrslitage.