35
530739

Helene Schjerfbeck

(Suomi, 1862-1946)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 EUR
157 000 - 209 000 SEK
17 000 - 22 700 USD
Vasarahinta
11 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Helene Schjerfbeck
(Suomi, 1862-1946)

"HYVINKÄÄN TYTTÖ".

Sign. -17. Piirros 34x25 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Einar Reuterin kokoelmat, sen jälkeen suvussa.

Näyttelyt

Helene Schjerfbeck, muistonäyttely Helsingin Taidehallissa 1954.