Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
620
1426692

Alexander Roslin

(1718-1793)
Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK
28 500 - 38 000 EUR
32 600 - 43 400 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Alexander Roslin
(1718-1793)

"Arthur Montaudoüin de Launay" (1735-1793)

Signerad Roslin l. S. ((le Suédois) à Paris and dated 1766. Relined canvas 65.5 x 55 cm. Period gilded frame.

Alkuperä - Provenienssi

Formerly in private French collection.
Swedish private collection.

Kirjallisuus

Gunnar W. Lundberg, Roslin Liv och Verk, Malmö, 1957,
part III, p. 47, no. 255, ill full page part I, p 98.