Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
212
1236166

MAFRASH, antik/semiantik Shasavan, ca 108,5 x 55 cm, höjd 39,5, djup 55,5 cm. Bord/taburett medföljer, höjd ca 46,5 cm.

Lähtöhinta
7 000 - 9 000 SEK
678 - 872 EUR
776 - 998 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Randig botten i ljus- och mörkbrunt. Sidorna med polykroma randmönster med medaljonger och ornament.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och skador, smärre malskador och lagningar.