MAFRASH, antik/semiantik Shasavan, ca 108,5 x 55 cm, höjd 39,5, djup 55,5 cm. Bord/taburett medföljer, höjd ca 46,5 cm.
Randig botten i ljus- och mörkbrunt. Sidorna med polykroma randmönster med medaljonger och ornament.
Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och skador, smärre malskador och lagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui