8
912872

A Swedish Empire 19th century foot stool.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerad med mahogny. Skulpterade förgyllda tassar. Lejonmaskaroner av förgylld mässing.

Alkuperä - Provenienssi

Säbylund, Närke.