694
453195

A Tapio Wirkkala glass bowl, Venini, Murano, Italy.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Engraved signature venini italia TW. Diameter 30,5 cm, height 13,4 cm.

Täydennyslista

Utropet skall var 8.000-10.000 kr; estimated price SEK 8.000-10.000

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought in Helsinki in the 1980's.