Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
647
459145

Edward Hald

(Ruotsi, 1883-1980)
Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69
Edward Hald
(Ruotsi, 1883-1980)

An Edward Hald engraved glass vase, Orrefors 1955.

Decorated with flying birds, signed and dated -55. Height 36,5 cm.

Obetydligt slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Gunnar Hävermark Collection, no 162, sold at Bukowskis in 2004, sale 531, lot 1111.