Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
392
173591

Okänd konstnär 1700-tal

Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Vasarahinta
52 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1700-tal

Probably depicting Gustav III's visit in Rome 1783-84.

A pair. Chalk and pencil drawings, each 39 x 50 cm. Period sculptured frames.

Alkuperä - Provenienssi

On verso: "Copperplate colored fr Brunflo, Jemtl. Belonged to captain J Cederström. Bought 1884 by captain Södermark"