878
149867

A French Empire commode.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A French Empire commode.

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av gråvitspräcklig marmor. Fem lådor. Längd 130, bredd 62,5, höjd 90,5 cm. Nyckel medföljer.

Sidor med torksprickor och fanerlagningar.