1090
149591

A pair of Empire tazza.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
21 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A pair of Empire tazza.

Förgylld brons och röd marmor. Godronnerad och kannelerad tazza med dubbla hänklar. Kvadratisk sockel med dekor av lyra och rosetter. Höjd 23,5 cm.

Smärre nagg, en mindre dekorkomplettering. (2)