885
73945

A pair of Gustavian chairs by L. Söderholm.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
8 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vitmålade. Rektangulär nedåt avsmalnande stoppad rygg. Dekor av bladsnitt. En signerad LSH. En med Stockholms stolmakareämbetes sigill. (2)

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.