A Josef Frank mahogany desk by Svensk Tenn, the front with five drawers, the back with a bookshelf.
Mahogny. Rektangulärt med H-kryss, i sargen fem lådor och indragen mitt. Baksidan med bokhylla. Längd 180 cm, bredd 80 cm, höjd 73 cm.
Slitage, blekt.
Alkuperä - Provenienssi
Bruksgården, Ankarströms Bruk.
Muut tiedot
Modellen formgiven år 1932.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui