Ek. Skuren dekor. Klaff och låda. Uppsats med två skåp med vitriner. L 89, b 49, h 174.
Kraftiga repor och brännmärken på skivan. Slitage. Lösa delar. Skador. Ej monterad uppsats. Nyckel saknas.