Bla "Dikter" av Oscar Fredrik, "Les Diaboliques" av J Barbey, "Allvar och skämt" av JA Bolm, "Arel" av Esaias Tegnér, "L`histoire de la Marquise de Pompadour", "160 kleine Erzählungen für Kinder", "Wisby" av Hans Hildebrand.
Slitage, skador. Ej genomgångna.