Mörkblå glasyr. 9 mattallrikar, 9 förrättsassietter, 6 djupa tallrikar, 12 assietter. Karott med handtag och lock, 2 skålar, 2 uppläggningsfat, äggkopp, smörknivsställ, 5 tekoppar med fat, 2 muggar, tillbringare, 5 frukostskålar.
Slitage, smärre nagg.