SPEGEL, Karl Johan, troligen Hälsingland 1800-talets första hälft/mitt.
Sk Glasmästarspegel. Dekor av marmorerade glasbitar samt infällt tryck av Albert Blombergsson med motiv från Färila kyrka, med texten" Färila från Wallmjerdenf" i krönet. H 89.
Slitage, sprickor. Fuktfläckar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.