Varierande mästare och ålder. Mestadels Christian Hammer, Stockholm 1800-tal. 9 dessertskedar, 16 smörgåsgafflar, 8 kaffeskedar, 14 matskedar, 13 matgafflar, 6 fruktknivar. 1 såsslev. 6 förgyllda silverskedar av annan modell medföljer.
Slitage. Flertal delar med monogramgravyr på skaftet.