BESTICKSERVISDELAR, ca 70 delar, silver, "Olga". 1800/1900-tal

Varierande mästare och ålder. Mestadels Christian Hammer, Stockholm 1800-tal. 9 dessertskedar, 16 smörgåsgafflar, 8 kaffeskedar, 14 matskedar, 13 matgafflar, 6 fruktknivar. 1 såsslev. 6 förgyllda silverskedar av annan modell medföljer.

Slitage. Flertal delar med monogramgravyr på skaftet.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed