SKÅL PÅ FOT samt VASER, 3 st, glas, bl a Orrefors och Kosta, 1900-tal.
Fat med dekor i svart och guld. Sven Palmqvist resp Simon Gate, Orrefors, med graverad dekor. Vicke Lindstrand, Kosta, dekor i grönt. Diam 22, h 19-22.
Slitage. Nagg. Invändiga kalkavlagringar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.