Rektangulärt på svängda ben och med profilerad sarg. Med uttagbar skiva ovanför inlagd spelinredning. Senare utdragbara ljusskivor. L 90, b 60, h 75. Svarvade senare spelpjäser medföljer.
Fanérskador. Kompletterad, förstärkningar. Slitage.