NANNY STILL, karaff och bonbonjär, "Harlekin" och HELENA TYNELL, skålfat, "Pomona" glas, Riihimäen Lasi 1960-tal.
Turkostonat och klart glas. Karaff för vinäger och olja, modell 1740, höjd 24 cm. Bonbonjär, modell 1230, höjd 15,5 cm. "Pomona"-skålfatets diameter 17,5 cm.
Sedvanligt slitage.