SKRIVBORD MED LÅDHURTS, David Rosén, Nordiska Kompaniet (NK) 1950-tal.

Hurts med utdragbara lådor, skiva, lönnfack. Hurtsens bredd 36 cm, djup 76 cm, höjd 60 cm.
Skrivbord med nedfällda gavlar, två lådor i sargen med mässingsbeslag. Total längd 200 cm, (längd med nerfällda gavlar 140 cm) bredd 78 cm, höjd 74 cm. Bär tillverkares plaketter. Nyckel finns.

Slitage, stötmärken, repor. Solblekt.

Auction closed
500 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed