BESTICKUPPSÄTTNING, 91 delar, "Eckhoff", Tias Eckhoff, Lundtofte, Danmark, 1960-tal.
Rostfritt stål och skaft av pärlemor.
Bestående av:
12 bordsskedar
12 dessertskedar
4 smörknivar
12 bordsknivar
12 bordsgafflar
12 mindre gafflar
12 smörgåsgafflar
12 smörgåsknivar
2 salladsbestick
1 såsslev
Några delar med smärre rostangrepp, troligen möjligt att ta bort. Några skaft med krackelerade skaft.