PRYDNADSURNOR, ett par, porslin och mässing. Sevres-liknande. 1900-talet första hälft.

Blåglaserade med dekor av målade reserver med firgurscener samt landskapsmotiv blommor, signerade. Bronserade detaljer. Höjd 44 cm.

Krackelyrer, ett lock lagat, smärre slitage.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.