FÅTÖLJ "Järn-/moccafåtöljen", Mats Theselius, Källemo, formgiven 1994.

Trästomme klädd med etsad järnplåt. Karm av betsad bok. Sits och rygg klädda i mörkbrun mocka. Ben av järn. Brickmärkning lös men medföljer, numrerad 27/360.

Bruksslitage. Klädsel med hårdare slitage och fläckar. Rost.

Auction closed
25 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed