DELAR TILL GLASSERVIS, 38 st, "Helga" och "Bror", 1900-talets första hälft.
Rut- och fjäderslipad dekor. Delvis fasettslipade ben.
Bestående av:
4 vinglas "Helga", höjd 18 cm.
5 vinglas "Bror".
6 vitvinsglas "Bror"
23 mindre glas "Bror" och "Helga", förslagsvis portvin/likör.
Några glas med nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.