SKRIVPULPET, s k davenport, England, omkring sekelskiftet 1900.

Lövträfanerad med skiva klädd i skinnimitation. Fyra lådor och två fack. Avslut på hjultrissor. Längd 53, bredd 54, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador och bortfall. Nyckelkälar och nyckelbricka saknas. Läderskiva släpper något. Nycklar saknas till övre låda och fällock.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed