Förgylld stomme, sex ljusarmar i form av liggande femmor, kaskad upptill. Behängd droppformade prismor samt keder. Avslutande kotte. Diameter 64 cm.
Slitage, nagg, renoverad, kompletterad, prismor medföljer.