LJUSKRONA, gustaviansk 1700-tal. Höjd 90 cm.

Förgylld stomme, sex ljusarmar i form av liggande femmor, kaskad upptill. Behängd droppformade prismor samt keder. Avslutande kotte. Diameter 64 cm.

Slitage, nagg, renoverad, kompletterad, prismor medföljer.

Auction closed
2 500 EUR
The auction is closed.