FRANCESCA MASCITTI-LINDH, VÄGGPLATTA samt DEKORATION, keramik, väggplattan signerad FML Arabia.
Väggplattan med fågelmotiv, blå- och gråtonad glasyr, ställvis lysterglasyr. Längd 37 x 31 cm. Upphängningsmekanism. Dekorationen i form av strut/horn, längd ca 20 cm.
Dekorationen med kantskador, väggplattan med enstaka smärre kantnagg.