I form av klocka. Arabiska siffror. Ben nedan. Ben är ej monterade och medföljer separat. Höjd ca 46 cm.
Smärre slitage, mindre märken. Lagning där huvudet är pålimmat. Ben med provisoriska lagningar. Ej funktionstestad.