EINAR JOLIN, Mapp med 10 st Färglitografier, signerade ocg numrerade 21/360. Ramade. Mappen medföljer.
"Stilleben med japansk docka", "Slädåkning", "Kastellholmen en kall vinterdag", "Riddarholmen", "Hjorthagen, Mariefred", "Drottningholms slott", "Skridskobanan Kungsträdgården", "Skeppsbron", "Utsikt mot Gamla Stan" & "Stilleben med Flamingo". Bildyta ca 45 x 54 cm vardera.
Ej examinerade ur sina ramar. Vissa blad aftigt belkta, missfärgade.