CHIFFONJÉ, tidigt 1800-tal.

CHIFFONJÉ, tidigt 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor samt en fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Mässingsbeslag. Längd 126 cm, bredd 54 cm, höjd 129 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Renoverad, kompletterad och lagad. Sprickor. Avslag. Fläckar och anlöpningar. Klaff går ej helt igen samt går ej att låsa.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed