Runt fat med pressad växtdekor. Stämplar GAB Stockholm 1934. Diameter 36,5 cm.
Ask med handtag i elfenben. Engelska stämplar och svenska importstämplar, 1900-talets början. Längd ca 17 cm.
Ask med fyra fack invändigt. Reliefdekor. Stämplar nysilver WMF, Tyskland, 1900-talets början. Längd ca 10,5 cm.
Fatet med gåvogravyr. Slitage. Oputsade. Fläckar.