BESTICK 20 delar, Gebrüder KO, Berlin, 1900-talets början. Vikt ca 551 gram.

Bestående av 6 tårtgafflar, 2 plockgafflar, 6 smörgåsgafflar och 6 smörgåsknivar. Graverad dekor. Plockgafflarnas längd ca 16 cm. Filtetuier medföljer.

Vikt angiven inklusive blad, som är av annan metall. Slitage. Några med bristningar. 12 delar med monogram.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed
 Hide
 Show more

Modern Art & Design 660

329. Axel Einar Hjorth, a "Typenko" bar cabinet, Nordiska Kompaniet, 1930s.
15 000 - 20 000 SEK
Current bid:
- SEK