SKEDAR, silver, bland annat C.G Hallberg och Firenze, Italien. Vikt ca 340 gram.

6 skedar med emaljdekor, troligen Kina. Etui medföljer.
6 skedar med dekor i krönet av plymter, änglar och lejon. Etui medföljer.
4 skedar C.G Hallberg, Stockholm 1911. Förgyllda. Graverad dekor. Etui medföljer.
4 mindre skedar, varav tre förgyllda. Skaft med genombruten dekor av rosor. Längd ca 10-13 cm.

Smärre slitage.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed