OLOF RUDBECK D.Y., "Portföljen", utgiven av René Coeckelberghs förlag, 1986.
Faksimilutgåva med 35 fågelplanscher. Oramade i pappkassett. Medföljande bok med kommentar av Gunnar Brusewitz samt Tomas Anfält. Portföljens medföljande bok numrerad 1357. Medföljande faksimilutgåva av Olof Rudbecks dy:s "Fogelboken" samt "Fogelboken kommentardel", numrerad 1375, utgivna 1985, René Coeckelberghs förlag.
Obetydligt slitage.