Ek, delvis målad. Två glasade skjutbara dörrar med bakomliggande förvaring. Kopplad benställning. Märkt med plakett. Bredd 170. Djup 45. Höjd 86 cm.
Slitage. Repor och märken. Hårt fläckad skiva. Fläckar.