12 flata tallrikar, diameter 25 cm, 12 djupa tallrikar, 22,5 cm, 12 förrättstallrikar, 20,5 cm, 11 brödfat, 17 cm. Ett runt serveringsfat, diameter 31,5 cm, 2 såsskålar, längd 22 cm, 5 ovala serveringsfat, längd 24-42 cm, 3 skålar, 22-25 cm. Två karotter med lock.
Ställvis sliten förgyllning. Smärre bruksslitage.