Stommar i metall. Skålformade kupor i frostat glas med reliefdekor. Upptill dekor av glasplymer. Sex ljuspunkter vardera.
Bruksslitage. Nagg. Lamparmaturer med sprickor samt en med större skador. Anlöpningar och fläckar. En plym sakas. Ej funktionstestade.