COLLIER OCH ÖRHÄNGEN, 1 par, 18K guld och citriner, Björn Weckström, Lapponia, Finland, 1980-tal.
Collier med fast hänge i organisk form med dekor av citirn. Kedja av ledade länkar. Längd ca 40 cm. Örhängen i rektangulär form med dekor av citriner. Stift. Längd ca 8 mm. Total vikt ca 13 g.
Mindre bruksslitage.