VÄGGLAMPETTER, ett par, Gustaviansk stil, omkring 1900-talets andra hälft.
Stomme i gulmetall, behängd med olikslipade prismor i bland annat krönande plym. Bakomvarande spegelglas. Med två elektriska ljuskällor. Höjd ca 58 cm.
Slitage, repor och märken. Ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.