JOHAN AXEL GUSTAV, "J.A.G." ACKE, olja på duk. Ej signerad.
Skiss till porträtt av Anna-Lena Elgström. Även skiss a tergo av vilande sällskap. Oramad. 34x37 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall.
Konstnärens släkt.