Mahognyfanér. Rak form, nedåt avsmalnade ben med pilastrar. Tre lådor. Mässingsbeslag. Skuren pärlstavsdekor. Längd 71, bredd 47, höjd 78 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor. Repor och märken. Möjligen senare dekor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.