Förgylld ring med malteserkors av vit emalj och texten Mon Dieu Mon Roi Ma Dame, utan stämplar, 1900-tal, jetong av silver med röd emalj och monogram för Paul I av Ryssland, höjd 2,5, 5 berlocker av olika typ, bla föreställande vildsvin, ryska silverstämplar, höjd 1-4 cm.
Slitage, repor. två berlocker med emaljskador, en med avbruten ögla.