SERVISDELAR, 133 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.
57 mattallrikar, d ca 25 cm (modell 175)
30 mindre mattallrikar, d 24 cm (modell 176)
13 förrättstallrikar, d 21 cm (modell 178)
26 assietter, d 19 (modell 179)
7 kakfat, d 17 cm (modell 180)
Smärre slitage. Andrasortering. En stor tallrik med underglassyrfläck samt en med kantnagg. Tre mindre mattallrikar med kantnagg. En förrättstallrik med underglasyrfläck samt fyra med kantnagg.