Fats stoppad klädsel. Rik dekor av bland annat lejonmaskaroner samt lagerstav. Sabelben bak. Bladhölstrade ben fram.
Signerade AO.
Bruksslitage.
Proveniens Överståthållare Dickson, Stockholm