FÅTÖLJ, FOTPALL och TYG, klädseln Mulberry.
Fast, stoppad klädsel i ulltyg. Fåtöljen med hjultrissor.
Fåtöljens höjd 80 cm, sitthöjd 45 cm, djup 55 cm. Fotpallens mått 35 cm x 35 cm x 14 cm.
Tyget 150 x 400 cm.
Bruksslitage, stötmärken, klädsel med skador. Tuggmärken på fotpallen.