FRITZ VON DARDEL, tillskrivna, 3 st, akvareller, osignerade
Scen från bal, scen från salong saamt gatulivsscen. Två daterade 1844 och 1842. Motivytor omkring 21x28 cm.
Ej examinerade ur ramar. Två med bristfällig ramning. Gulnad och fläckar.